Wykraczamy poza standardy

01Kim jesteśmy?

Szkółka 4orchard powstała w 2016 roku i stanowi kontynuację długich i bogatych rodzinnych tradycji sięgających 1948 roku. Tworzy ją pięciu pasjonatów szkółkarstwa Michał Buła, Piotr Buła, Rob van Diepen, Przemysław Żabka i Mariusz Żółtowski, których rodziny w Polsce i w Holandii od pokoleń zajmowały się roślinami owocowymi a praca z nimi stała się sposobem na życie.

Jesteśmy zlokalizowani w centralnej Polsce. Nasze rośliny wyrastają na najlepszych dla profesjonalnego szkółkarstwa ziemiach terenu pradoliny rzeki Wisła, gdzie umiarkowana strefa klimatu oraz dostęp do świeżej, żyznej i podsiąkowej gleby tworzą idealne warunki do rozwoju młodych roślin, nawet tych najbardziej wymagających gatunków czy odmian.

02Co nas wyróżnia?

Działalność naszej spółki rozwijamy na fundamencie wiedzy szkółkarskiej i sadowniczej czerpanej z zagranicznych ośrodków naukowych, a także na świadomości biznesowej doświadczonych właścicieli.

Współpracujemy ściśle z największymi firmami w branży szkółkarskiej w Europie. Pomaga nam to w efektywnym wprowadzaniu praktycznych rozwiązań oraz coraz lepszym dopasowywaniu technik do bieżących potrzeb i zmieniających się oczekiwań klientów.

To co nas wyróżnia to wiara w to co robimy, bezkompromisowa uczciwość, kultura organizacyjna i wysoka skuteczność. Biznes szkółkarski prowadzimy w sposób nowoczesny i zrównoważony, tak aby przynosił wymierne korzyści w zgodzie z obowiązującymi normami i najwyższymi standardami wobec klientów, współpracowników i środowiska. Jako producent drzewek i krzewów owocowych dokładamy wszelkich starań, by nasi klienci otrzymali produkt zbudowany w oparciu o najlepszą dostępną praktykę, z najlepszych komponentów pochodzących wyłącznie z renomowanych i wiarygodnych źródeł.

03Sezon 2021/2022

Nasza firma w minionym roku dostarczyła ponad 800 000 roślin owocowych do naszych klientów, a także przeprowadziliśmy ponad 7 milionów zaszczepień/wysortowań w ramach prac usługowych.
W naszej ofercie znajdują się 12 licencyjnych odmian. 86% produkowanych przez nas roślin to produkcja kontraktowa. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom nie tylko wysokiej jakości rośliny, ale także elastyczność i dostosowanie naszej produkcji do ich indywidualnych potrzeb.
Zwracamy również szczególną uwagę na jakość naszych produktów, co potwierdza ogromny udział podkładki G11 w produkcji drzew jabłoni.

800217Dostarczonych roślin owocowych
12oferowanych odmian licencyjnych
7411105Roślin usługowo zaszczepionych/wysortowanych
86% udziału roślin w produkcji kontraktowej.